Новини
Тема: ПДВ

База оподаткування податком на додану вартість при імпорті товарів

Як визначається база оподаткування та податковий кредит при імпорті товарів, основних фондів, а саме: виходячи із договірної (контрактної) вартості, але не нижче за митну вартість чи не вище за рівень звичайних цін?


Відповідно до п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче за митну вартість цих товарів, визначену згідно з розділом III Митного кодексу України (далі — Митний кодекс), з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище за рівень звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 Податкового кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

  • придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
  • придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів і незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку (п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу).

Тобто базою оподаткування для товарів, основних фондів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче за митну вартість, з урахуванням мита і акцизного податку, що підлягають сплаті та включаються до ціни таких товарів, основних фондів.

Враховуючи те, що сума ПДВ, яка сплачується на митниці при імпорті товарів, основних фондів, визначається виходячи з їх митної вартості, платник податку має право віднести до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у зв'язку з імпортом товарів, основних фондів, виходячи з їх митної вартості.

У разі здійснення операцій з постачання товарів, ввезених платником на митну територію України, база оподаткування визначається виходячи з їх договірної (контрактної вартості), але не нижче за митну вартість товарів, з якої було визначено податки і збори, що справляються під час їх митного оформлення, з урахуванням акцизного податку та ввізного мита, за винятком ПДВ, що включаються в ціну товарів/послуг згідно із законом.


«Гаряча» телефонна лінія за участю начальника відділу
спеціальних режимів оподаткування та інформаційно-аналітичної роботи
Управління адміністрування податку на додану вартість
та контролю за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42