Новини
Тема: ПДВ

Реєстрація платником податку на додану вартість при переході зі спрощеної системи оподаткування

У який строк платник єдиного податку, що не сплачує ПДВ, має подати заяву за формою № 1-ПДВ при переході за добровільним рішенням на загальну систему оподаткування?


Відповідно до п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу у разі переходу осіб зі спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, установлених цим Кодексом, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV Податкового кодексу, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 цього Кодексу, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 Податкового кодексу, реєстраційну заяву слід подати  у строк, визначений для добровільної реєстрації п. 183.3 ст. 183 цього Кодексу.

Зокрема, у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ або особи, яка відповідає вимогам, визначеним пп. 6 п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу, реєстраційна заява подається до органу податкової служби не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних (п. 183.3 ст. 183 Податкового кодексу).


«Гаряча» телефонна лінія за участю начальника відділу
спеціальних режимів оподаткування та інформаційно-аналітичної роботи
Управління адміністрування податку на додану вартість
та контролю за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Алли КОНОНОВОЇ

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42