Інші податки

Зазначення коду УКТ ЗЕД

Чи необхідно постачальнику-резиденту в податковій накладній зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД, якщо товар ще не ввезено на митну територію України, але отримано передоплату (аванс) від покупця-резидента за такий товар?


У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити, зокрема код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України).

Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Один примірник податкової накладної видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця (п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України).

Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається у графі 4 податкової накладної. Графа 4 податкової накладної заповнюється у разі постачання підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України на всіх етапах постачання таких товарів/послуг.

Отже, оскільки договір, укладений між постачальником-резидентом та покупцем-резидентом, передбачає постачання ввезеного (імпортованого) на митну територію України товару, то незалежно від умов його постачання (отримання попередньої (авансової) оплати за товар чи відвантаження товару) платник податку при складанні податкової накладної повинен зазначати код УКТ ЗЕД такого товару.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42