Інші податки
Тема: Плата за землю

Земельну ділянку придбано за цивільно-правовою угодою

3 якої дати юридичній особі необхідно сплачувати земельний податок у разі придбання земельної ділянки приватної власності за цивільно-правовою угодою?


Згідно зі ст. 125 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ст. 126 цього Кодексу право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується, зокрема, цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою.

При набутті права власності на земельну ділянку на підставі цивільно-правової угоди державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, в кожному такому випадку відчуження земельної ділянки.

На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про перехід права власності на земельну ділянку із зазначенням документа, на підставі якого відбувся такий перехід.

Порядок здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку затверджено постановою № 439.

Відповідно до п. 4 Порядку № 439 перехід права власності на земельну ділянку здійснюється з моменту проставляння територіальним органом Держкомзему України на державному акті відмітки про реєстрацію права власності на таку земельну ділянку.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності (п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу).

Отже, у разі придбання земельної ділянки приватної власності за цивільно-правовою угодою юридична особа сплачує земельний податок з першого числа місяця, в якому виникло право власності на цю земельну ділянку.


Єдина база податкових знань, www.sts.gov.ua