Інші податки
Тема: Плата за землю

Орендовану земельну ділянку викуплено

З якого моменту сплачуватиме земельний податок фізична особа — підприємець, яка викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, при цьому договір оренди землі в установленому законодавством порядку не розірвано?


Орендар, який згідно із законом може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається, а в разі продажу на аукціоні — якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону (ст. 9 Закону про оренду землі).

Договір оренди землі припиняється в разі, зокрема, поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря. Договір оренди землі може бути розірвано за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду в порядку, встановленому законом (ст. 31 цього Закону).

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу).

Державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів (ст. 204 цього Кодексу).

Отже, якщо фізична особа — підприємець викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, при цьому договір оренди землі в установленому законодавством порядку не розірвано, то така фізична особа сплачує земельний податок з моменту державної реєстрації права власності на земельну ділянку за умови, що договір купівлі-продажу земельної ділянки не передбачає іншого.

Водночас процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками встановлює Державний земельний кадастр, який ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.


Єдина база податкових знань, www.sts.gov.ua

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42