Інші податки
Тема: Єдиний податок

Сплата єдиного податку жінкою-підприємцем під час її декретного лікарняного

Чи звільняється фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи від сплати єдиного податку на період тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, в тому числі коли таку непрацездатність не підтверджено листком непрацездатності?


Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку обумовлено ст. 295 Податкового кодексу, п. 295.5 якої передбачено, що платники єдиного податку, зокрема другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Відповідно до п. 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Мінохорони здоров’я Укра-їни від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406, листок непрацездатності — це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи у разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

Таким чином, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи, яка не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати єдиного податку на період тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами лише за умови підтвердження такої непрацездатності листком непрацездатності.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42