Новини

Олександр КЛИМЕНКО: «Ми реально змінюємося. Податкова служба є і буде стабільним та прогнозованим партнером бізнесу»

Про це повідомив керівник відомства під час нещодавнього засідання Клубу податкових директорів, який об'єднує найбільших платників податків. «Створення сприятливого інвестиційного клімату — завдання, над яким ми працюємо. І це не просто гасло, а наша мета, якої прагнемо досягнути», — зазначив Олександр КЛИМЕНКО.


На підтвердження цих слів він навів статистику: у рейтингу Doing Business вітчизняна податкова служба піднялася відразу на 18 пунктів. «Я можу говорити, що все добре, бізнес — що не все добре, але є об'єктивні критерії покращання нашої роботи», — наголосив Олександр Клименко.

Рецепт успіху від Голови ДПС України полягає в застосуванні нових нестандартних підходів до вирішення наболілих питань. Приміром, проблема відшкодування ПДВ. «Чому я акцентую: проблема була? Тому що стан повернення податку, який спостерігався ще кілька років тому, і нинішній — дві різні речі. Зараз при заявці на загальну суму 38 млрд. грн. ми відшкодували практично 40 млрд. грн.», — поінформував головний податківець.

Для зручності роботи суб'єктів великого бізнесу створено Окружну державну податкову службу — Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС. За словами Олександра Клименка, працюючи ще в СДПІ по роботі з великими платниками податків у Донецькій області, він стикався з проханнями підприємців оцінювати їх діяльність у межах не однієї області, а всієї України із застосуванням єдиних стандартів податкового супроводження. «Ми це зробили, запровадивши систему єдиних підходів до обслуговування великих платників», — констатував високопосадовець.

У 2012 р. у роботі податкової мала місце й низка інших прогресивних змін: від суттєвого скорочення термінів видачі тих чи інших довідок до стимулювання подання звітності в електронному вигляді. Як наслідок, сьогодні 98% звітності подається в електронному вигляді, тоді як на початку 2011 р. — 39%.

Також триває робота над усуненням різночитань Податкового кодексу України шляхом видання узагальнюючих податкових консультацій. Їх в арсеналі ДПС України — уже 33.

Чути думку бізнесу, радитися з ним податківці обіцяють і при висуванні законодавчих ініціатив. Адже відвертий та ефективний діалог — запорука того, що шлях, який проходить служба, перетворюючись із фіскального органу на сервісний, буде успішним. «Я не боюся якихось незручних запитань — їх просто немає. Головне, у чому ви не повинні мати сумніву: ми реально змінюємося, і змінюємося на краще», — запевнив Голова ДПС України.