Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Мінімізація оподаткування «з’їдає» мільярди бюджету Великої Британії

Національне ревізійне управління Великої Британії опублікувало аналіз податкової ситуації в країні, у якому зазначається, що Королівська служба податків і митниці не завжди ефективна в розслідуванні випадків сумнівної податкової оптимізації.

Як випливає із опублікованих даних, наразі у податкових органах Великої Британії перебуває близько 41 тис. справ, відповідачів за якими суди можуть визнати винними в ухиленні від оподаткування або заниженні податкових зобов'язань.

При цьому фахівці Ревізійного управління зазначають, що, незважаючи на успішну практику виявлення способів сумнівної податкової оптимізації й обґрунтування своєї позиції в суді, податковим органам найчастіше можуть знадобитися роки на здійснення розслідувань і прийняття рішень у таких випадках.

У звіті також зазначається, що податкові органи, хоча й мають у розпорядженні ефективні механізми розслідування, проте не зав-жди здатні оцінити їх економічну ефективність і доцільність.

Коментуючи дані звіту, глава Ревізійного управління Аміас Морзе зауважив, що попри зусилля податкового відомства в справі протидії ухиленню від сплати податків, які уже вплинули й продовжують впливати на податкову ситуацію в країні, платники податків продовжують користуватися низкою сумнівних схем податкової мінімізації, що призводить до мільярдних втрат у бюджеті Великої Британії.

Тим часом Королівська служба податків і митниці заявила про плани найближчим часом оскаржити обґрунтованість застосування низки найпопулярніших у цей час способів мінімізації. Їх учасникам буде запропоновано добровільно розкрити свою участь.

За матеріалами міжнародних інформаційних агентств

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42