Інші податки
Тема: ПДВ

Вирівнювання реквізитів податкової накладної

Чи вважається заповненою з порушенням податкова накладна, в якій обов’язкові реквізити заповнено правильно, але вирівнювання цифр у номері таких обов’язкових реквізитів здійснено по правому або лівому краю?


Пунктом 201.1 ст. 201 Податкового кодексу встановлено, що особа, зареєстрована як платник ПДВ, має надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках наведені цим пунктом обов’язкові реквізити.

Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом № 1379 (набрав чинності з 16.12.2011 р.).

Пунктом 2 Порядку № 1379 встановлено, що платник має вирівнювати по правому краю поля реквізити заголовної частини податкової накладної.

Оскільки окремих реквізитів, що вирівнюються по правому краю поля, не виокремлено, то платник податку при виписуванні податкової накладної повинен усі реквізити її заголовної частини вирівнювати по правому краю поля окрім тих її реквізитів, що мають текстовий характер (наприклад, назва особи, місцезнаходження, вид цивільно-правового договору, форма проведення розрахунків).

Отже, платник податку при виписуванні податкової накладної повинен вирівнювати по правому краю поля ті реквізити її заголовної частини, які містять цифрову інформацію.

Водночас слід зазначити, що наказом № 127 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань відображення у податковому обліку з ПДВ звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту.

У відповіді на запитання 7, наведеній у цьому наказі, зазначено, що порушенням порядку заповнення податкової накладної вважатимуться перш за все відсутність у податковій накладній хоча б одного показника, який є обов’язковим реквізитом податкової накладної (перераховані у підпунктах «а» — «і» п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу), а також невідповідність показників, зазначених у податковій накладній, умовам постачання (ціна, вартість, номенклатура, кількість товару тощо). Недотримання, зокрема, передбаченого п. 2 Порядку № 1379 (останній абзац) правила щодо вирівнювання реквізитів заголовної частини податкової накладної по правому краю поля не є підставою для виключення суми ПДВ за такою податковою накладною зі складу податкового кредиту.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42