Інші податки
Тема: ПДВ

Повернення основних засобів засновнику

Чи оподатковується ПДВ операція з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи?


Відповідно до пп. «а» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташовано на митній території України, відповідно до ст. 186 зазначеного Кодексу.

Згідно з пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу постачання товарів — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі обмін.

Отже, операція з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи підпадає під визначення об'єкта оподаткування ПДВ і має оподатковуватись на загальних підставах за основною ставкою.