Інші податки
Тема: Екологічний податок

Викиди забруднюючих речовин установками, які використовують пальне для двигунів внутрішнього згоряння

Чи необхідно сплачувати екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, в тому числі установками, які використовують пальне для двигунів внутрішнього згоряння?


Перелік складових об’єкта та бази оподаткування, відповідно до яких у платника виникає обов’язок щодо обчислення, нарахування та сплати екологічного податку, визначено ст. 242 Податкового кодексу. Одними із складових об’єкта та бази оподаткування є, зокрема, обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (пп. 242.1.1 п. 242.1 цієї статті Кодексу).

Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення визначено ст. 243 Кодексу.

При практичному застосуванні терміна «стаціонарне джерело забруднення» в умовах розділу VIII «Екологічний податок» Податкового кодексу слід враховувати поняття стаціонарного джерела забруднення — це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, який зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (пп. 14.1.230 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу).

Таким чином, суб’єкту господарювання слід обчислювати, нараховувати та сплачувати до бюджетів екологічний податок, а також складати податкову звітність за наявності у нього фактичних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, в тому числі установками, які використовують пальне для двигунів внутрішнього згоряння.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42