Інші податки
Тема: Екологічний податок

Індексація ставок екологічного податку

Чи проводиться індексація ставок екологічного податку?


Ставки екологічного податку встановлено статтями 243 — 248 Податкового кодексу.

На виконання п. 4 розділу XІX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу Кабінет Міністрів України повинен щороку до 1 червня вносити до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, зокрема екологічного податку, з урахуванням індексів споживчих цін.

Так, пунктами 3 — 8 розділу першого Закону № 4235 з 13.01.2012 р. змінено ставки екологічного податку, а саме їх збільшено в середньому на 8,9%.

У зв’язку з необхідністю забезпечити відповідність розмірів ставок податків і зборів, визначених в абсолютних значеннях, інфляційним процесам в економіці, та збільшити надходження бюджету для виконання соціальних функцій держави проектом закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зміни ставок деяких податків і зборів)» (реєстраційний № 10687) передбачено збільшення ставок, зокрема, екологічного податку на 7,9%.

Крім того, п. 51 розділу VI Бюджетного кодексу передбачено, що у 2013 р. з коштів спеціального фонду державного бюджету 33% спрямовуватимуться на фінансове забезпечення виключно цільових проектів екологічної модернізації підприємств у межах сум сплаченого ними екологічного податку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.