Інші податки
Тема: Екологічний податок

Продаж мазуту для подальшого використання в процесі виробництва тепло- та електроенергії

Чи повинно підприємство сплачувати екологічний податок на обсяги реалізованого мазуту контрагенту, який використовує цей мазут як паливо для виробництва тепло- та електроенергії?


Згідно з п. 241.1 ст. 241 Податкового кодексу податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується та сплачується до бюджету податковими агентами.

Пунктом 241.2 цієї статті визначено, що до податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які:

  • здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають замовнику або за його дорученням іншій особі паливо, вироблене з давальницької сировини такого замовника;
  • здійснюють ввезення палива на митну територію України.

Об’єктом та базою оподаткування податком є, зокрема, обсяги та види палива, у тому числі виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім мазуту та пічного палива, що використовуються в процесі виробництва тепло- та електроенергії (пп. 242.1.4 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу).

Факти здійснення господарських операцій фіксуються первинними документами. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення (п. 1 ст. 9 Закону про бухоблік).

Враховуючи зазначене, право на невіднесення до об’єкта та бази оподаткування у податкового агента обсягів реалізованого мазуту виникає при документальному підтвердженні подальшого використання цього мазуту в процесі виробництва тепло- та електроенергії.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42