Інші податки
Тема: Бухгалтерський облік

Визначення розміру доходів та витрат при безоплатній передачі товарів (робіт, послуг) неприбутковим організаціям

Чи можна скористатися роз’ясненням Узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом № 581, та нараховувати доходи і витрати на всі операції з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг) із застосуванням звичайних цін, у тому числі у разі надання благодійної допомоги неприбутковим організаціям?


Позиція ДПС України, викладена в Узагальнюючій податковій консультації щодо порядку визначення доходу та витрат за операціями з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг), затвердженій наказом від 05.07.2012 р. № 581, полягає у тому, що якщо платник податку на прибуток безоплатно надає товари (роботи, послуги), то незалежно від статусу одержувача для цілей оподаткування така операція прирівнюється до їх реалізації.

Вартість таких товарів (робіт, послуг) визначається за звичайною ціною. При цьому платник податку на прибуток має право включити до витрат собівартість таких товарів (робіт, послуг).

Але безоплатна передача товарів (робіт чи послуг) не обмежує право платника податку на інші витрати звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов’язані безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією товарів, виконанням робіт чи наданням послуг.

До таких операцій, зокрема, належить безоплатна передача товарів (робіт, послуг) неприбутковим організаціям.

Підпунктом «а» пп. 138.10.6 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу встановлено, що вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, які добровільно передаються протягом звітного року до неприбуткових організацій, визначених у ст. 157 цього Кодексу, включається до складу витрат платника податку в розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Отже, при безоплатній передачі товарів неприбутковій організації у платника податку виникає дохід у розмірі вартості цих товарів, розрахований за звичайною ціною, а в складі податкових витрат надавач такої допомоги крім собівартості переданих товарів додатково може врахувати суму в розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.  

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42