Інші податки
Тема: ЄСВ

Сума знижки за договором не є сумою отриманої винагороди повіреного

Юридична особа — платник єдиного податку (четверта група) надає медичні послуги населенню, у тому числі забір біоматеріалу на аналіз із наступною передачею цього матеріалу до лабораторії, згідно з договором за цінами лабораторії. Наприкінці місяця лабораторія надає рахунок на оплату зі знижкою 30%. Яка сума підлягає оподаткуванню єдиним податком у даному випадку?


Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті.

Згідно з п. 292.4 ст. 292 Податкового кодексу у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Слід зазначити, що особливістю договорів комісії, як і договорів доручення, транспортного експедирування, агентських договорів є те, що за ними право власності на товар чи послугу не переходить до комісіонера (повіреного). За посередницькі послуги комісіонер (повірений) отримує винагороду від комітента (довірителя), яка і є його доходом.

У даному випадку договір, укладений між юридичною особою — платником єдиного податку та лабораторією, не належить до договорів, зазначених у п. 292.4 ст. 292 Податкового кодексу, а знижка за цим договором не є сумою отриманої винагороди повіреного (агента). Отже, з метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та обчислення суми єдиного податку доходом юридичної особи — платника єдиного податку є сума доходу, отриманого за надані населенню медичні послуги.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42