ПДФО

Оподаткування іноземних доходів

Батько — громадянин України отримав від сина, який проживає в Італії, грошовий переказ. Як оподатковуються отримані таким чином кошти?


Згідно з пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу в разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Іноземні доходи, отримані громадянами у 2011 р., підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15%. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці іноземних доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 р. це — 9410 грн.), ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00