Соціальне страхування
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Дитячі новорічні подарунки за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Заходи щодо забезпечення дітей застрахованих осіб дитячими новорічними подарунками за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) здійснюються на виконання Закону № 2240.

Відповідно до п. 1.5 Порядку № 48 застрахована особа (батько, мати, усиновитель, опікун/піклувальник) має право отримати в 2012 р. лише один новорічний подарунок за рахунок коштів Фонду на дитину, якій станом на 1 січня наступного календарного року не виповнилося 14 років. Тобто у 2012 р. право на отримання дитячого новорічного подарунка мають застраховані особи на дітей 19992012 років народження.

При цьому новорічний подарунок, придбаний самостійно страхувальником або застрахованою особою, за рахунок коштів Фонду не оплачується.

Рішення про виділення новорічного подарунка приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації на підставі складеної страхувальником відомості на видачу новорічних подарунків, де зазначаються прізвища, ініціали застрахованих осіб та їх дітей, число, місяць та рік народження дітей.

Видача новорічних подарунків здійснюється районною, міжрайонною, міською виконавчою дирекцією відділення Фонду страхувальнику на підставі довіреності за накладною та відповідно до поданої ним заявки щодо виділення новорічних подарунків для дітей застрахованих осіб.

Фізичним особам, застрахованим на добровільних засадах, новорічний подарунок видається за місцем обліку згідно з наказом директора районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду на підставі особистої заяви та копії свідоцтва про народження дитини. При цьому новорічний подарунок видається за накладною при пред'явленні документа, що засвідчує особу.

Видача новорічних подарунків застрахованим особам — найманим працівникам здійснюється страхувальником за їх основним місцем роботи. У відомості на видачу новорічних подарунків застрахована особа обов'язково ставить свій підпис при отриманні новорічного подарунка.

Накладні на отримання новорічних подарунків, рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, відомості на видачу новорічних подарунків, підписані керівником і головою комісії (уповноваженим) із соціального страхування та скріплені печаткою, зберігаються у страхувальника.

Страхувальникам слід звернути увагу на те, що сума витрат Фонду за новорічні подарунки, видані з порушенням Порядку № 48, до заліку не приймається і відшкодовується за рахунок страхувальника.

Постановою № 37 встановлено, що граничний розмір витрат з бюджету Фонду на придбання одного дитячого новорічного подарунка у 2012 р. становить 22,8 грн.