Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

У Європі почнеться вигнання з «податкового раю»

Єврокомісія закликає членів ЄС посилити співпрацю у виявленні податкових злочинів. Щороку бюджети країн — членів ЄС втрачають близько 1 трлн. євро через ухилення від оподаткування.


Із цією метою Європарламент і Рада ЄС прийняли план конкретних заходів для посилення боротьби з податковим шахрайством й ухиленням від оподаткування, у тому числі щодо третіх країн. Політики настійливо рекомендують країнам — членам ЄС посилити співробітництво у виявленні країн, які відносяться до зон так званого «податкового раю» або «податкових гаваней».

План дій містить також поради з виявлення й подолання технічних і законодавчих «дірок», які можуть використовувати компанії для ухилення від оподаткування. У цьому зв'язку Єврокомісія закликає керівників компаній впровадити загальні стандарти, спрямовані проти подіб-них порушень і уникати так званого штучного врегулювання боргу.

Днями британські податківці звинуватили підрозділ компанії Starbucks в ухиленні від сплати податків щонайменше протягом трьох років. Тепер компанії, за словами її ж представників, належить сплатити значні суми податків протягом 2013 — 2014 рр.

За матеріалами міжнародних інформаційних агентств