Новини
Тема: Податок на прибуток

Передача майна в оренду дочірньому підприємству

Головне підприємство на умовах оперативного лізингу передає будівлі дочірньому підприємству. Чи включається до складу витрат головного підприємства вартість такої будівлі?


Ні, передача майна в оперативний лізинг (оренду) не змінює податкових зобов'язань орендодавця та орендаря. При цьому орендодавець збільшує суму доходів, а орендар збільшує суму витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування. У такому самому порядку здійснюється оподаткування операцій з оренди землі та жилих приміщень (п. 153.7 ст. 153 Податкового кодексу).

Водночас у зв'язку з тим, що головне та дочірнє підприємства є пов'язаними особами, то для цілей податкового обліку слід застосовувати пп. 153.2.1 п. 153.2 цієї статті, згідно з яким встановлено, що дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) пов'язаним особам, визначається відповідно до договірних цін, але не менших від звичайних цін на такі товари, роботи, послуги, що діяли на дату такого продажу, у разі, якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20% від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги).


«Гаряча» телефонна лінія за участю заступника начальника
Управління адміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України
Олега АНГЕЛОВА