Новини
Тема: ФСП

Договір про спільну діяльність за участю платника ФСП

Сільгосптоваровиробника — учасника договору про спільну діяльність визначено договором відповідальним за ведення обліку та сплату податків з доходів від спільної діяльності. Чи може бути такий сільгоспвиробник зареєстрований платником ФСП та чи належить дохід від спільної діяльності до частки сільськогосподарського товаровиробництва?


Згідно з пп. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності.

Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку (пп. 153.14.2 п. 153.14 ст. 153 Податкового кодексу).

Відповідно до п. 3 Порядку ведення обліку результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.10.2011 р. № 1352, якщо договір про спільну діяльність укладено між платником (платниками) податку на прибуток підприємств (далі — податок) та особою (особами), що не є платником (платниками) податку, то уповноваженим платником у частині ведення обліку може бути виключно особа, що є платником податку.

Згідно з п. 1.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588, уповноважена особа — учасник договору (контракту) про спільну діяльність (юридична особа, зареєстрована в Україні відповідно до Закону України від 05.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», або її відокремлений підрозділ), який є платником податку на прибуток і уповноважений вести облік результатів спільної діяльності іншими сторонами згідно з умовами договору про спільну діяльність.

Обмеження щодо застосування ФСП визначено п. 301.6 ст. 301 Податкового кодексу.

Платники ФСП не є платниками податків і зборів, зокрема податку на прибуток підприємств (пп. «а» п. 307.1 ст. 307 Податкового кодексу).

Враховуючи, що платники ФСП не є платниками зазначеного податку, а уповноваженим платником у частині ведення обліку спільної діяльності може бути виключно особа, що є платником такого податку, сільськогосподарський товаровиробникучасник договору про спільну діяльність без створення юридичної особи, визначений договором відповідальним за ведення обліку та сплату податків від спільної діяльності, не може бути зареєстрований платником ФСП.

Водночас суб'єкт господарювання — платник ФСП може бути учасником договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи, оскільки п. 301.6 ст. 301 Податкового кодексу не містить застережень щодо можливості здійснення зазначеної діяльності і такий платник не враховує дохід від спільної діяльності при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва.


«Гаряча» телефонна лінія за участю начальника відділу платежів за землекористування
та місцевих податків Управління місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України
Катерини ГРИВНАК

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42