Новини

Дива і таїнства від Миколая

Напередодні дня Святого Миколая повсюди — передсвяткова суєта. Батьки обирають дітворі омріяні подарунки та ласощі. І хоча за легендою покровитель дітей і мандрівників Святий Миколай 19 грудня радує приємними сюрпризами лише слухняних і сумлінних дітлахів, а на пустунів нібито чекає лише різочка, у реальному житті на ранок зазвичай усі дівчатка й хлопчики знаходять у чобітку сюрприз, про який так просили в листах до Чудотворця.
Лист Миколаю
справжнє таїнство і один із найсвітліших ритуалів свята. У цих дитячих сповідях йдеться не лише про омріяні подарунки, а й про найзаповітніші мрії і сподівання, якими малеча охоче ділиться з одним із найулюбленіших у народі святих. Миколаю присвячено два дні в році, встановлені церквою. Один навесніМикола Весняний (у день перенесення мощей Святого), а другий узимкуМикола Зимній. За переказами, змолоду Святий Миколай славився добрими ділами перед Богом і людьми. Він завжди уникав мирських веселощів, часто бував у храмі Божому, а згодом відцурався світського життяприйняв чернечий чин. Після смерті батьків усе майно зі свого спадку віддав на добрі діла, «дбаючи про те, щоб не знали його ті, кому він вчинив добро».
Святковий настрій із благодійними справами поєднують і податківці, які щороку заздалегідь готуються до дня Святого Миколая, з любов'ю добираючи подарунки для дітей, яких доля не пестила,
вихованців сиротинців, шкіл-інтернатів, спеціалізованих навчальних закладів для дітей з особливими потребами. Протягом минулого тижня податківці вже побували в гостях у юних друзів, якими опікуються, з подарункамикнижками й одягом, іграми, спортивним інвентарем, аудіо- та відеотехнікою, іграшками і шкільним приладдям, ласощами та фруктами. А найголовніше, що окрім подарунків діти отримали ще й послання з теплими словами від Миколи Чудотворця.


м. Київ

Казковий настрій і віра в чудеса

Податківці м. Києва відвідали столичну гімназію-інтернат № 13, де виховують дітей із серцево-судинними захворюваннями.

Звертаючись до усміхненої малечі, голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова побажала, щоб свято Миколая Чудотворця принесло їм усе, з чим асоціюється цей Святий — казковий настрій, чудеса та віру в здійснення мрій.

«Будьте добрими та уважними один до одного, тому що кожна добра справа — невеличке диво. Нехай це свято наповнить ваше життя щастям, душевним теплом та любов'ю, зробить його яскравим і безтурботним», — звернулася до вихованців гімназії Ірина Носачова.

Директор гімназії-інтернату Світлана Алексієнко висловила щиру подяку за побажання та увагу, якої так бракує подібним закладам.

Дотримуючись доброї традиції, податківці презентували дітям набори фарб, альбоми, фломастери та солодощі. А діти також підготували сюрприз для гостей, влаштувавши самодіяльний святковий концерт, і подарували зроблені власноруч сувеніри на згадку.


За матеріалами ДПС у м. Києві

Вінничина

На санчатах з вітерцем

Напередодні свята Миколай Чудотворець не пошкодував снігу, якого на Вінниччині випала сила-силенна. І це справжня радість для вихованців спеціалізованого дитячого будинку дитини «Малятко». Вони одразу можуть покататися з вітерцем на санчатах, подарованих шефами-податківцями в День Святого Миколая. Податківці Вінниччини зустрічаються з вихованцями цього закладу — дітками з ураженням центральної нервової системи та порушеннями психіки — на всі свята.

Цього разу голова ДПС у Вінницькій області Ірина Зленко та її перший заступник Володимир Ліщенко окрім санчат привезли малятам солодощі, фрукти, розвиваючі та інтерактивні ігри. Ірина Зленко побажала дітям і вихователям міцного здоров'я, гарного настрою, добра та успіхів. Гості із задоволенням подивилися святковий концерт з веселими іграми, хороводами та конкурсами, які підготували їхні маленькі друзі.


За матеріалами відділу взаємодії із ЗМІ
та громадськістю ДПС у Вінницькій області

Кіровоградщина

Посівали житом, щоб у достатку щасливо жити

Так зустрічали посланців Святого Миколая вихованці Олександрійської загальноосвітньої школи-інтернату І — ІІІ ступенів акредитації у смт Пантаївка.


На відміну від дітей, яких виховують у родині, вихованці школи-інтернату прагматичніші, тому, на жаль, уже давно не вірять ні у Святого Миколая, ні у Діда Мороза. Бо знають, що усі подарунки, про які вони мріяли, можливо, протягом усього року, привозять їм шефипрацівники УПМ ДПС у Кіровоградській області.

Однак діти ні на йоту не розчаровані. Цього року, як і завше, заходилися писати Святому листи, хвалячись своїми перемогами та здобутками й ділячись найзаповітнішими бажаннями. У когось вони романтичні, сповнені рожевих мрій, в інших — цілком реальні й матеріальні. Щоб подарунки були в радість, шефи заздалегідь перехопили листи, адресовані Святому Миколаю, і на гостину до школи-інтернату ретельно підготувалися, намагаючись виконати усі бажання дітей та їх вихователів.

Аби й собі бути на висоті, школярі так само старанно готувалися до приїзду шефів: прибирали зал, прикрашали ялинку, вчили вірші та пісні. Дорогих гостей, які за роки шефства стали всім близькими друзями, зустрічали хлібом-сіллю, віршами та новорічними піснями і, за українською традицією, обсипали житом і пшеницею, бажаючи довгого життя у мирі та достатку. Бо як ще могли віддячити посланцям Святого Миколая, які повсякчас турбуються про них не лише у свята, а й у будні?!

Святковий концерт плавно перейшов у дружню бесіду, в якій кожен намагався особисто що-небудь сказати чи спитати у шефів, бодай просто притулитися, помацати і добре розгледіти форму податкових міліціонерів, якою, скільки б не приїздили шефи, хлопчики повсякчас захоплюються.

Богдан Валінкевич, п'ятикласник:

«Я вже дорослий і не вірю в існування ні Діда Мороза, ні Святого Миколая. Але усе одно щороку пишу їм листи про те, що дуже-дуже хочу додому. Якщо раптом моя мрія здійсниться, я скажу всім, що був не правий, — Святий Миколай є, і він творить дива».

Руслана Андрєєва, четвертокласниця:

«А я вірю в існування Святого Миколая. Минулого року просила у нього гарну ляльку і отримала її до свята. А цього року я написала, аби він подарував мені ще одну, але таку, щоб вміла розмовляти, і щоб говорила: ма-ма, ма-ма».


Анжела ДЗІНЗЮРА,
прес-офіцер УПМ ДПС у Кіровоградській області

Львівщина

«Нехай запалає для вас у небі зірка», —

даруючи телескоп, побажали працівники УПМ ДПС у Львівській області вихованцям Винниківської санаторної школи-інтернату.

Зима, закрутивши віхолою, перемела дороги, ще й покликала на підмогу Морозенка, ніби застерігала — не час ходити у гості. Однак вихованці Винниківської санаторної школи-інтернату для дітей з малими та неактивними формами туберкульозу з надією обліпили шкільні вікна, виглядаючи гостей — своїх шефів. Дітлахи вірили, що їх надійних друзів — податкових міліціонерів не злякають ані мороз, ані снігові замети, вони ж бо сильні й сміливі — уже кілька разів демонстрували школярам свою міць і витривалість і навіть давали уроки боротьби. Тож долаючи усі перепони, вони неодмінно приїдуть до своїх підшефних на свято Миколая Чудотворця, бо слово офіцера — міцне як крига.

І таки були праві. Щоправда, у шефів був ще один важливий аргумент, зважаючи на який вони неодмінно мали дістатися до своїх маленьких друзів. Та діти про нього навіть не здогадувалися. З безмежною кількістю солодощів і фруктів офіцери привезли те, про що дітлахи давно і майже безнадійно мріяли. «Тепер, аби побачити Різдвяну зорю, вам не доведеться вибігати на ґанок», — таємничо повідомили і дістали... телескоп. Юні астрономи і зраділи, і розгубилися водночас, а трохи оговтавшись, кинулися обнімати шефів і дякувати за сюрприз, який перевершив усі їх сподівання.


За материалами УПМ ДПС у Львівській області

Полтавщина

Сюрпризи для талановитих

Цього року напередодні дня Святого Миколая полтавські податківці вирішили не лише привітати малечу з підшефних навчальних закладів, а й влаштувати творчу зустріч зі своїми давніми друзями — учасниками конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей».


Святкова виставка робіт учасників конкурсу, нагородження переможців і номінантів першого етапу творчих змагань, а також урочистий концерт до дня Святого Миколая відбулись у Полтавській міській школі мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко. Талановитих школярів привітав заступник начальника ДПІ у м. Полтаві Василь Храмов.

«Усі ви по-справжньому обдаровані художники, майстерно володієте словом. А для своїх батьків, учителів і вихователів ви — найкращі та найулюбленіші діти й учні, які протягом року були слухняними та сумлінними, і в нагороду не дарма чекаєте на подарунки від Святого Миколая», — звернувся до юних митців Василь Храмов.

Окрім ласощів, яким діти завжди раді, кожен отримав чудовий «миколайчик» — подарунковий сертифікат на придбання техніки. Завершилося мистецьке свято яскравими виступами вихованців Малої академії мистецтв.


Ірина ВОВК,
головний державний податковий інспектор відділу взаємодії
із засобами масової інформації та громадськістю
ДПС у Полтавській області

Рівненщина

Відчути Божу благодать

Напередодні дня Святого Миколая у Клеваньській школі-інтернаті для дітей з вадами зору, що на Рівненщині, за сприяння податківців відкрито та освячено духовний центр.


Цю чудову ідею вдалося втілити в життя завдяки фонду соціальної допомоги, створеному на відрахування із заробітної плати податківців Рівненщини.

Того дня серця дітей переповнювала радість не тільки від традиційних подарунків та ласощів, святкового концерту для шефів, а й від справжнього свята духовності та добра. У шкільній залі учні, педагоги та гості зі свічками в руках, затамувавши подих, слухали проповідь благочинного м. Рівного та Рівненського району митрофорного протоієрея отця Валерія, який прийшов освятити іконостас, подарований колективом працівників податкової служби області. Ікони вражають своєю величчю та Божою благодаттю, а щоденне спілкування з Богом вселяє впевненість дітей у завтрашньому дні, допомагає в навчанні, додає здоров'я та сил. Під ніжний та мелодійний спів церковного хору, який хвилював серця і душі присутніх, кожен учень, прихилившись до ікони Святого Миколая, отримав від священика іконку покровителя дітей Преподобного Стіліана Пафлагонського.

Перед колективом закладу виступила заступник голови ДПС у Рівненській області голова обласної ради профспілки Тетяна Подсада. Вона привітала усіх зі святом. «Сьогодні втілилася в в життя прекрасна ідея голови ДПС у нашій області Віктора Башука, — зазначила Тетяна Подсада. — Сподіваємося, що цей молитовний куточок віднині сприятиме духовному оздоровленню і діток, і працівників школи. Адже здоров'я та щастя залежать від Божого благословення».


За матеріалами ДПС у Рівненській області

Тернопільщина

Дитячий лист покликав у дорогу

Серед ділової кореспонденції, що надходить на адресу ДПС у Тернопільській області, один лист, написаний на аркуші з учнівського зошита, вирізнявся акуратним дитячим почерком. 


Лист Святому Миколаю написали вихованці Теребовлянської школи-інтернату для глухих дітей і надіслали його шефам-податківцям у сподіванні, що ті швидше знайдуть дорогу до омріяного Святого й передадуть йому цього листа. Читати спокійно це послання ніхто із податківців не міг.

Відтак не мешкаючи шефи почали збиратись у дорогу. І хоч голова обласної ради профспілки працівників ДПС у Тернопільській області Оксана Наконечна підготовку до відвідин підшефних організувала ще на початку грудня, несподівана поштова звісточка ще більше надихнула працівників ДПС на організацію поїздки.

Подолавши сніжні замети, податківці добралися нарешті до школи-інтернату. Щойно заїхали на подвіря, — їм назустріч вибігли дітлахи. Як найдорожчій рідні щиро радіючи гостям, вони зазирали в очі і за допомогою жестів запитували: «Як добралися?», «Як справи?»

За традицією, що вже склалася, вихованці спеціалізованого закладу підготували концерт для шефів: з уст наймолодших по-особливому звучали вірші (адже ці діти мають важкі вади мови), линула пісня мовою жестів у виконанні дівчинки, яка не чує. А коли настала найочікуваніша мить і податківці вручили підшефним подарунки, нібито передані Миколаєм, радощам не було меж. Дітлахи, переповнені почуттями, у відповідь щиро обіймали своїх дорослих друзів і залюбки фотографувалися з ними на згадку.

Прощаючись із гостями, директор школи-інтернату Марія Кацан подякувала за турботу й увагу до їхнього навчально-виховного закладу: «Ми раді бачити вас і в будні, і в свята. Окрім моральних аспектів таких зустрічей, які я ввважаю безцінними, є не менш важливий — матеріальний. Адже, зізнаюся, подарунки від шефів — неабияка допомога нашій школі. Так, на подарованому минулого року мікроавтобусі ми тепер маємо можливість подорожувати Україною, брати участь у різноманітних спортивних змаганнях».

Попри всі проблеми у спілкуванні зустріч з вихованцями школи-інтернату була такою активною, емоційною та цікавою, що перейшла всі межі встановленого часу.

Додому шефи поверталися надвечір. Виїжджаючи з подвір'я інтернату, обернулися: їх проводжали десятки дітлахів, які, «обліпивши» всі вікна, довго махали услід рученятами, мовою жестів щось промовляли на прощання...


Наталія СОРОКА,
ДПС у Тернопільській області

Харківщина

Наблизитися до мрії

Майже десятиліття харківські податківці опікуються учнями Харківського навчально-виховного комплексу для дітей з вадами зору імені В. Г. Короленка{h}Харківська гімназія для дітей з вадами зору імені В. Г. Короленка — одна з найстаріших в Україні. Її історія налічує понад 125 років і починається з училища для сліпих дітей, яке було відкрито під патронатом імператриці Марії Федорівни та Ради піклувальників у січні 1887 р. Незрячих тут навчали різноманітним ремеслам.
У 1922 р. закладу присвоїли ім'я відомого письменника та гуманіста В. Г. Короленка. На базі училища відкрили початкову школу для дітей з вадами зору, згодом перейшли на семирічне навчання, у 50-х роках — на повну середню освіту. На початку 1990-х років при гімназії-інтернаті відкрили філію дитячої музичної школи ім. М. Коляди. За два десятиліття близько 500 її вихованців здобули музичну освіту. Нині тут освоюють музичну грамоту 125 дітей (усього в навчально-виховному комплексі перебуває 188 вихованців віком від 3 до 21 року з різних регіонів України).{/h} От і цього року напередодні дня Святого Миколая на дитяче свято завітав голова ДПС у Харківській області Андрій Роздайбіда, аби передати від Миколая Чудотворця новенькі гітари та інші музичні інструменти для юних талантів. За традицією діти запросили гостей на святковий концерт.


«Сьогодні дивовижний день, — звернувся до школярів і педагогів Андрій Роздайбіда. — Вранці я знайшов записку від Святого Миколая, в якій ішлося про талановитих дівчаток і хлопчиків, котрі навчаються у музичній школі при вашій гімназії. Усі вони дуже працьовиті та мріють про нові музичні інструменти. Я щиро радий, що допоміг здійснитися дитячим мріям. Мені один хлопчина підказав, що у новому музичному гурті гратиме двадцять музикантів. Я від душі бажаю успіху вашому колективу і переконаний, що нові електроакустичні гітари, ударна установка, синтезатор, система звукопідсилення та радіомікрофони допоможуть у цьому».

Податківці постійно підтримують музично обдарованих дітей, які демонструють унікальні вокальні дані, і щиро сподіваються, що для декого з вихованців аматорська сцена рідної школи стане першим кроком до артистичної кар'єри, про яку мріють більшість вихованців. Здійснити цю заповітну мрію або бодай наблизитися до неї школярам допомагають шефи.

Колись у такий святковий зимовий день на невеликій шкільній сцені грала на бандурі та співала дівчина з чарівним голосом — Олена Ковтун. Кілька років тому ім'я випускниці Харківської гімназії імені В. Г. Короленка стало відоме всій Україні, коли Олена Ковтун здобула перемогу в телепроекті «Україна має талант». Можливо, і на цьому концерті гості свята аплодували майбутній зірці.


За матеріалами ДПС у Харківській області

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42