Митна справа

Заповнення реквізитів податкової накладної

Чи є порушенням порядку заповнення податкової накладної починаючи з 12.08.2012 р. та до моменту набрання чинності змінами до форми податкової накладної, якщо платник податку в графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» зазначить обов'язковий реквізит «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України»?


Законом № 5083, який набрав чинності з 12.08.2012 р., частину другу п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу доповнено новим пп. «ї» та визначено, що у податковій накладній в окремих рядках зазначаються додаткові обов'язкові реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України».

Одночасно п. 4 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 5083 Кабінету Міністрів України доручено протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити перегляд і приведення центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону. Зокрема, форму податкової накладної, затвердженої наказом № 1379, буде доповнено відповідними графами для зазначення номера та дати митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України.

Отже, реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змінами до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів. При цьому у разі якщо платником податку починаючи з 12.08.2012 р. до моменту набрання чинності змінами до форми податкової накладної в графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної зазначатиметься обов'язковий реквізит «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України», то враховуючи те, що Закон № 5083, яким такий новий обов'язковий реквізит податкової накладної введено в дію, набрав чинності з 12.08.2012 р., зазначене не є порушенням.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42