Бухоблік

Витрати на придбання форменого одягу

Основною господарською діяльністю підприємства є надання послуг з охорони об'єктів нерухомості. Згідно з умовами колективного договору підприємство забезпечує своїх працівників - охоронців форменим одягом (уніформою) встановленого зразка. Уніформа використовується виключно в робочий час, а у разі звільнення працівника — повертається на склад підприємства. Чи включається до складу витрат сума коштів, витрачена на придбання уніформи?


Відповідно до пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу під господарською діяльністю розуміють діяльність особи, пов'язану з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, яка спрямована на отримання прибутку і здійснюється такою особою самостійно та/або через відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, яка діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

У податковому обліку витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, спеціальним (форменим) одягом, мийними та знешкоджувальними засобами, засобами індивідуального захисту, необхідними для виконання професійних обов'язків, а також продуктами спеціального харчування за переліком, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, та/або галузевими нормами безкоштовної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, належать до витрат подвійного призначення та згідно з пп. 140.1.1 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу враховуються у складі витрат платника податку.

Перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 р. № 994 (далі — Перелік № 994). Згідно з п. 5 цього Переліку до витрат включаються заходи щодо забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям і засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм (включаючи забезпечення мийними засобами та засобами, що нейтралізують небезпечну дію на організм або шкіру шкідливих речовин, у зв'язку з виконанням робіт, які не виключають можливості забруднення цими речовинами).

Формений одяг (уніформа) є об'єктом, який має різне призначення. Він відрізняється за функціональними особливостями від спеціального (форменого) одягу і засобів індивідуального захисту. Формений одяг (уніформа) використовується для встановлення відповідності робітників певній організації.

Таким чином, у зв'язку з тим, що формений одяг (уніформа) працівників охоронних підприємств не є засобом індивідуального захисту, його не включено до Переліку № 994, відповідно і сума коштів, витрачена на придбання такої уніформи, не включається до складу податкових витрат.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42