Інтерв’ю

Профспілка пропонує дедалі більше нових послуг

Завдання відомчої профспілки — не лише розподіляти пільгові путівки на відпочинок та організовувати концерти художньої самодіяльності. Насампередце уміння створити таку систему відносин усередині колективу, щоб кожен працівник відчував свою цінність для спільної справи, робочий процес будувався не на адміністративній примусовості, а на взаємоповазі та конструктивній співпраці колег. Саме так організовано роботу у Всеукраїнській профспілці працівників органів ДПС України. Кореспондент «Вісника» зустрівся з головою Центральної ради профспілки Олександром КИСЛИЦЕЮ.


В.Олександре Івановичу, у нинішньому році Всеукраїнській профспілці працівників органів ДПС виповнюється 15 років. Якими здобутками можете похвалитись?

О. І. — Профспілка має багато здобутків, але ми повинні зробити набагато більше у вирішенні проблем соціального захисту членів профспілки. Нагадаю, ВППОДПС — потужна громадська організація, в лавах якої близько 55,6 тис. осіб, що становить 95,8% від усіх працюючих у ДПС України та організаціях, які знаходяться у сфері управління податкової служби. За 15 років ми змужніли, зросли, про нас знають, нас поважають не лише на рівні нашої держави, а й за кордоном. Підтвердженням моїх слів є участь нашої профспілки у складі тристоронньої делегації України у роботі 101-ї сесії Міжнародної конференції праці, що відбулася в червні 2012 році у м. Женеві, на якій було проголошено і підписано Національну програму гідної праці для України на 2012 — 2015 роки. У цій угоді визначено спільні дії уряду, профспілок і роботодавців України за сприяння Міжнародної організації праці щодо  розв'язання  проблем підвищення рівня зайнятості населення, реалізації права кожного нашого співвітчизника на гідну працю.

В.Турбота про здоров'я членів профспілки є одним із її основних завдань. Чим сьогодні радуєте податківців?

О. І. — Профспілка пропонує дедалі більше нових послуг із контролю за станом здоров'я та оздоровлення. Це, зокрема, і організація медоглядів, контроль за забезпеченням санітарно-гігієнічних норм робочих місць, оздоровлення, різноманітні фізкультурно-спортивні заходи, надання матеріальної допомоги. Так, у 2012 році членам профспілки та членам їхніх сімей було надано 5,450 млн. грн. матеріальної допомоги, у ДСОЦ «Маяк» (м. Євпаторія) відпочили 2045 осіб, у санаторії «Дніпро» (м. Ялта) — 2121. Члени профспілки та їхні сім'ї також одержали дотації до путівок в ДСОЦ «Маяк» на суму 1,04512 млн. грн., до путівок у санаторій «Дніпро» — 79,96 тис. грн.

Нещодавно у нас з'явилася ще одна цікава пропозиція — оздоровлення працівників, які страждають на захворювання бронхолегеневої системи, в спелеосанаторії «Соляна симфонія», що у м. Соледарі Донецької області. За сприяння міністра доходів і зборів України Олександра Клименка із спелеосанаторієм існує домовленість щодо надання послуг (лікувальних та оздоровчих) нашим членам профспілки. Вартість перебування становить лише 100 грн.
на добу.

Ми також усіляко підтримуємо розвиток спортивних змагань між податківцями. У 2012 році на високому рівні провели ІІІ Спартакіаду серед працівників органів ДПС України. І місце виборола команда ДПС у м. Києві, ІІ місце — у команди ДПС у Запорізькій області, ІІІ місце посіла команда ДПС у Полтавській області.

2012 рік — це і 10-й Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей», де профспілка є співзасновником і активним учасником. Дітей — переможців конкурсу нагороджено безкоштовними путівками до ДСОЦ «Маяк» за рахунок профспілки.

В.При проведенні такої об'ємної організаційної роботи Вам, безперечно, потрібні помічники, які за покликанням налаштовані відстоювати інтереси людей, уміють і бажають працювати у профспілковій сфері. Чи маєте таких однодумців?

О. І. — Розповідаючи про діяльність профспілки, мені б хотілося низько вклонитися головам профкомів і подякувати за їх невтомну працю, активну життєву позицію. Не кожен зможе нести подвійне навантаження — працювати і вести громадську діяльність, що забирає багато часу та життєвої енергії. Тому в колективах на цю посаду обирають саме того, хто захищатиме інтереси людей, з ким поділяться своїми радощами, кому довірять проблеми. Того, хто справді їм зможе допомогти у скрутну хвилину.

Саме голова профкому є тим буфером, який стоїть між керівником та працівником, від нього залежить атмосфера в колективі. В складних умовах сьогодення буває нелегко найти мотивацію для праці в органах ДПС. І тут організаторські здібності голови профкому, його зацікавленість життям колективу нівелюють негативні чинники у нелегкій праці податківця, сприяють покращенню психологічного стану. Крім того, таких людей я б іще назвав «шукачами скарбів нетлінних», адже саме вони, проводячи різноманітні конкурси, змагання, турніри, відкривають справжні таланти.


Розмову вів Сергій СОБУЦЬКИЙ