ПДФО

Успадкування грошових заощаджень

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід, отриманий як спадщина у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР резидентом від резидента першого ступеня споріднення?


Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину, визначено ст. 174 Податкового кодексу, пп. 174.2.1 п. 174.2 якої передбачено перелік об'єктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою. Зокрема, до них належать грошові заощадження, поміщені до 02.01.92 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 р., облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 р., державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 — 1994 рр., погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Отже, незалежно від ступеня споріднення дохід, отриманий резидентом від резидента як спадщина у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, не оподатковується.


«Гаряча» телефонна лінія за участю заступника директора Департаменту —
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб
Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42