ПДФО

Нецільова благодійна допомога

Який розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб з 01.01.2013 р.?


Відповідно до пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього Кодексу, тобто не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць встановлено з 01.01.2013 р. в розмірі 1147 грн.

Отже, в 2013 р. не підлягає оподаткуванню сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, сукупно за звітний податковий рік у розмірі, що не перевищує 1610 грн. (1147 грн. х 1,4).

При цьому слід зазначити, що положення пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачено пп. 165.1.47 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу.


«Гаряча» телефонна лінія за участю заступника директора Департаменту —
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб
Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА