Податок на майно

Обчислення земельного податку у випадку надання в оренду приміщення на неповний робочий день

Чи може суб’єкт господарювання обчислювати земельний податок погодинно, якщо він надає в оренду приміщення на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день)?


Справляння плати за землю здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу, яким визначено ставки земельного податку залежно від місцезнаходження земель (у межах населених пунктів чи за їх межами), їх категорій та від того, чи проведено їх нормативну грошову оцінку.

Відповідно до п. 274.1 ст. 274 цього Кодексу ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки.

Ставки податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, визначено ст. 275 Податкового кодексу.

Отже, нормами вищезазначеного Кодексу не передбачено ставок земельного податку за площі, що надаються в оренду на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день).

Таким чином, суб’єкти господарювання, які надають в оренду приміщення на неповний робочий день, обчислюють земельний податок на загальних підставах.