ЗЕД

Витрати на придбання послуг інжинірингу

Чи може резидент України при визначенні об’єкта оподаткування враховувати у складі витрат витрати, понесені на підставі договорів про надання послуг з інжинірингу, укладених з нерезидентом, якщо такі договори не передбачають імпорту обладнання?


Відповідно до пп. 14.1.85 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу інжиніринг — це надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об’єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об’єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов’язаних із такими послугами (роботами).

Нормами вищезазначеного Кодексу передбачено певні обмеження щодо включення до складу податкових витрат витрат, понесених на придбання послуг з інжинірингу у нерезидентів.

Зокрема, пп. 139.1.14 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу встановлено, що витрати, понесені (нараховані) у зв’язку з придбанням у нерезидента послуг (робіт) з інжинірингу (крім витрат, нарахованих на користь постійних представництв нерезидентів, які підлягають оподаткуванню відповідно до п. 160.8 ст. 160 цього Кодексу), включаються до складу витрат тільки в розмірі 5% митної вартості обладнання, імпортованого згідно з відповідним контрактом.

Крім того, в повному обсязі не включаються до складу витрат витрати, нараховані у зв’язку з придбанням у нерезидента послуг (робіт) з інжинірингу, якщо особа, на користь якої нараховується плата за послуги інжинірингу, є нерезидентом, що має офшорний статус з урахуванням положень п. 161.3 ст. 161 Податкового кодексу, або особа, на користь якої нараховується плата за такі послуги, не є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) такої плати за послуги (підпункти «а» та «б» пп. 139.1.15 п. 139.1 ст. 139 Кодексу).

Отже, якщо резидент України одержує за зовнішньоекономічним договором від нерезидента послуги з інжинірингу та при цьому не імпортує обладнання, то витрати, понесені (нараховані) у зв’язку з придбанням таких послуг, не включаються до складу його податкових витрат.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42