Інші податки

Застосування штрафних санкцій за нереєстрацію Книги обліку доходів і витрат

Чи передбачено застосування штрафних санкцій до фізичної особи — підприємця, яка застосовує загальну систему оподаткування, у разі нереєстрації (неведення) Книги обліку доходів і витрат?


Згідно з п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу фізичні особи — підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат і мати підтвердні документи щодо походження товару. Форму цієї Книги, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1025.

Відповідно до п. 121.1 ст. 121 вищезазначеного Кодексу ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн.

Статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 51 до 136 грн. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 85 до 136 грн.

Отже, фізична особа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, зобов’язана вести Книгу обліку доходів і витрат. У разі нереєстрації (неведення обліку доходів і витрат) цієї Книги до такої фізичної особи застосовуються вищезазначені штрафні санкції.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42