Новини

Реп під акомпанемент рахівниці

Щоб привернути увагу громадськості, необхідно просто вийти на вулицю й голосно заявити про свої наміри, — вирішили організатори податкового флешмобу і, взявши до рук рахівниці, касові апарати та плакати, «пішли в народ».


Мобери, податківці та волонтери із числа студентів, учнів податкових класів і членів місцевих податкових ветеранських організацій вирішили таким чином нагадати підприємцям, які використовують касові апарати, про підключення до «електронної стрічки», громадськості — про запровадження дистанційного моніторингу касових операцій, а всім зацікавленим — про електронні податкові сервіси.

Пояснюючи «РРО-меседжі», серед яких: обов'язкове застосування з 1 січня РРО з контрольною стрічкою, організатори флешмобу повідомили, що працівники податкової служби ведуть перемовини з сервісними центрами щодо формування реальної (не завищеної) ціни на переобладнання РРО. Від підприємців податкова чекає адекватної відповіді — підключення до «електронної стрічки» і дає час на «розкачку» — до 1 липня поточного року. За неподання РРО-звітності в електронній формі у цей період не штрафуватимуть.

Учасники заходу розповсюджували листівки, пояснювали зацікавленим перехожим особливості нововведення, збирали відгуки щодо запровадження дистанційного моніторингу касових операцій, пропонували на вибір податкові перевірки чи новий безконтактний формат контролю.

«Ми вперше брали участь у такому заході й залишилися задоволені. Це була цікава просвітницька акція. Приємно, що нас адекватно сприйняли підприємці», — поділилися враженнями дві Ганни — мобери з м. Сміли, одинадцятикласниці школи-коледжу № 3.

«Я вражений, наскільки професійно й толерантно, а головне — креативно податківці проводили роз'яснювальну роботу серед громадян», — зазначив учасник акції у м. Корсунь-Шевченківському Володимир Стриж.

У м. Черкасах студенти з вигуками «Ура!!! РРО!!!» водили хоровод разом з відвідувачами ТРЦ «Хрещатик-Сіті», а у м. Христинівці — читали реп під акомпанемент старої рахівниці.

Кам'янський підприємець, платник єдиного податку Світлана Романча зауважила, що такий спосіб роз'яснення законодавства надзвичайно цікавий і запропонувала наступний флешмоб присвятити «єдинникам», які торгують на ринках.

«Це було цікаво і весело!», — сказала шестирічна христинівчанка Діана Найда — наймолодша з моберів.

Найбільше підприємців зацікавила інформація про надання податковими органами шести місяців адаптаційного періоду. Найактуальнішими запитаннями виявилися: «Чи застосовуватиме податкова штрафні санкції у разі відсутності Інтернету і можливості передати звіт в електронному вигляді? Чи можна у такому випадку подати звіт у паперовому вигляді?».

Перший цього року податковий флешмоб відбувся як в обласному, так  і в усіх районних центрах, а також у м. Ватутіному. Захід тривав 40 хв. Загальна чисельність моберів і груп підтримки становила близько 400 осіб. Всі випадкові й не випадкові учасники дійства повернулися до своїх справ у гарному настрої, збагачені новими знаннями.


ДПС у Черкаській області

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42