Інші податки

Там, де гори й полонини

Податківці Криму відвідали визначні місця Західної України.


Весело та змістовно відсвяткували новорічні та різдвяні свята й ознайомилися зі звичаями та обрядами західноукраїнського краю працівники ДПС в АР Крим разом з колегами з інших регіонів. Мандрівка стала можливою завдяки співпраці профспілки працівників органів ДПС в АР Крим, Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

Зокрема, кримчани відвідали одне з визначних місць України — Марійський духовний центр у с. Зарваниці (Теребовлянський район Тернопільської області). Представники духовенства провели екскурсію монастирським комплексом. Усі бажаючі, а таких виявилося чимало, мали змогу висповідатися та причаститися.

У м. Львові податківці ознайомилися з пам'ятками історичного центру міста, відвідали ярмарок різдвяних подарунків. У м. Чернівцях оглянули колишню резиденцію митрополитів Буковини та Далмації (нині Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), насолодились органною музикою у вірменській католицькій церкві на честь Святих апостолів Петра і Павла (ХІХ ст.). На Івано-Франківщині у районі м. Галича відвідали Національний заповідник «Давній Галич», Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття поблизу с. Крилоса, церкву Святого великомученика Пантелеймона Цілителя у с. Шевченковому (ХІІ ст.) — найстаріший і єдиний із збережених храмів Галицько-Волинського князівства. Народні гуцульські пісні та співанки екскурсанти слухали у приватному Музеї гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика у смт Верховині, тут вони також ознайомилися з побутом та звичаями гуцулів. Експонати Р.  Кумлик збирав протягом 30 років. Це — предмети побуту, давній гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів і багато іншого, що дає уявлення про життя гуцулів. Предметом особливої гордості Романа Кумлика є колекція музичних інструментів, в якій, зокрема, є і скрипка-довбанка, й прямокутна скрипка.

Неможливо відмовитися від спокуси покататися взимку на лижах у гірському краю. Більшість учасників із задоволенням вперше стали на лижі у відомому далеко за межами України курорті Буковель.

Голова республіканської ради профспілки податківців в АР Крим Ігор Влодавчук щиро подякував колегам за цікаву та насичену програму: «Податківці Криму не вперше відчувають гостинність західноукраїнської землі. Уже стало доброю традицією організовувати подібні відвідини. З кожним роком дедалі більше наших працівників виявляють бажання відвідати Львівщину, Івано-Франківщину, Тернопільщину та Буковину. Враження від перебування в цьому регіоні назавжди залишаться у наших серцях».

Зі слів Ігоря Влодавчука, подібні заходи кримська профспілка податківців організовуватиме і надалі.


Сергій СОБУЦЬКИЙ