Новини

Декларування

«Зорепад» у тернопільській податковій

Не на сцені у світлі юпітерів, а у центрі обслуговування платників податків у Тернопільській об'єднаній ДПІ податківці зустрілися зі знаменитостями регіону — народним гуртом «Зорепад».


Народний артист України Григорій Драпак, заслужений артист України Мирослав Бабчук, автори та виконавці пісень Володимир Вермінський та Василь Хлистун завітали до податкової інспекції, аби виконати свій конституційний обов'язок — задекларувати доходи.

Минулого року «зорепадівці» брали участь у гастролях, провадили концертну діяльність, а отже, отримували доходи, з яких податок не справлявся. Тому як доброчесні громадяни, справжні патріоти свого краю, яким не байдужа доля рідного регіону, знаменитості вирішили публічно подати декларації, провести розрахунки та сплатити податок на доходи, подаючи приклад пересічним тернопольчанам, своїм колегам й усім громадянам країни.

Володимир Вермінський та Василь Хлистун наголосили на тому, що сплачені податки обов'язково повернуться до тернопольчан у вигляді стипендій — для молоді, зарплат — для працівників бюджетної сфери, втіленими у життя соціальними програмами регіону.

Мирослав Бабчук, оцінивши новий сервіс податкової, — заповнення декларації про майновий стан і доходи в режимі on-line, висловив сподівання, що наступного року обов'язково скористається таким сервісом особисто.

Начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук під час зустрічі з місцевими знаменитостями обговорив нюанси деклараційної кампанії 2013 р. Очільник податкової роз'яснив порядок подання декларації про доходи й майновий стан особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, наголосив на необхідності декларування доходів тими, хто отримував протягом минулого року доходи від концертної діяльності, брав участь у корпоративах, випускав авторські альбоми, а також закликав посилити просвітницьку роботу серед молоді, яка нещодавно розпочала концертну діяльність і отримує доходи.


Василь КАРПА,
начальник відділу взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
Тернопільської ОДПІ

 

«Шахова королева» зробила хід конем

Чемпіонка світу з шахівперша українка, яка здобула цей титул з часу проголошення Незалежності України, Анна Ушеніна публічно задекларувала доходи.


Її високі заслуги особисто відзначив Президент України Віктор Янукович, який нагородив Анну Ушеніну орденом княгині Ольги ІІ ступеня.

Виборовши наприкінці минулого року у м. Ханти-Мансійську (Російська Федерація) титул чемпіонки світу й отримавши відповідну винагороду в іноземній валюті, харків'янка як законослухняна громадянка країни подала декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання.

Харківські податківці висловили подяку Анні Ушеніній за згоду публічно задекларувати доходи.

Вона у відповідь наголосила, що робить це залюбки й щиро, адже «звітувати про свої доходи — престижно й по-європейські». Саме тому вона особистим прикладом закликає співвітчизників виконати конституційний обов'язок.

«Якщо ми прагнемо побудувати таку цивілізовану державу, як розвинуті європейські країни, треба з розумінням ставитися до цієї обов'язкової процедури. Необхідно просто прийти і прозвітувати, як вимагає закон. Переконана, що кращого життя гідне суспільство, де кожен громадянин шанує закон незалежно від статусу», — підкреслила чемпіонка.


Вікторія КИРИЧУК,
ДПС у Харківській області

 

Шила у мішку не сховаєш

На іноземний дохід понад 400 тис. грн. киянці все-таки довелося сплатити податок.


Податківці м. Києва проводять активну роботу з детінізації доходів, перевіряючи джерела доходів громадян, які нібито ніде не працюють і згідно з інформаційною базою не отримують ніяких доходів і соціальної допомоги.

Так, працівники податкової служби виявили безробітну 28-річну киянку, яка виконувала  роботи за кордоном та у 2011 р. отримала 403 тис. грн. доходу, який не задекларувала і, звісно, податок не сплатила.

Громадянку запросили до податкової інспекції, роз'яснили вимоги податкового законодавства та пред'явили докази отримання іноземного доходу. В свою чергу молода особа наполягала, що ніяких доходів вона не отримувала, оскільки ніде не працювала. Однак  податківці навели достатньо аргументів і довели протилежне.

Громадянка здивувалася поінформованості податкової служби та врешті-решт зізналася, що навіть уявити не могла, що її підробіток потрапить у поле зору податківців. Погодившись з висновками фахівців податкової служби, громадянка сплатила до бюджету близько 39 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.


За матеріалами прес-служби  ДПС у м. Києві