Митна справа

Переміщення валютних цінностей

Вивезення валюти з України

Яку максимальну суму готівки, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, підтверджену довідкою з банку, можна вивезти з України?


Порядок переміщення (увезення, вивезення, пересилання) готівки і банківських металів через митний кордон України резидентами і нерезидентами встановлено Інструкцією № 148.

Пунктом 2 розділу другого цієї Інструкції передбачено, що фізична особа — резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Строк дії таких документів — 30 календарних днів починаючи з дня видачі.

Обмежень щодо кількості готівки, дозволеної до вивезення на вищезазначених умовах, Інструкцією № 148 не встановлено.

Обмеження за віком

Фізична особа має право ввозити в Україну готівку в розмірі, що перевищує 10 000 євро, за умови письмового декларування. Чи є обмеження за віком, зокрема на немовля, щодо такого ввезення?


Згідно з п. 5 розділу першого Інструкції № 148 фізична особа незалежно від віку має право вивозити за межі України і ввозити в Україну готівку й банківські метали відповідно до норм, передбачених цією Інструкцією.

Довідково. Готівка — це готівкова валюта України і готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави, банкноти та монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу (крім монет, що належать до банківських металів), і дорожні чеки.

Вивезення ювілейної монети

Чи необхідно при вивезенні срібної ювілейної монети Нацбанку України «Українська писанка» (номіналом 20,00 грн., ціна Нацбанку України990 грн., вага62,6 г) пред'являти на митниці документи, що підтверджують її вартість, чи при вивезенні враховується тільки номінал?


Відповідно до пп. «г» п. 1 частини першої ст. 4 Митного кодексу монети, вироблені з дорогоцінних металів, належать до банківських металів як валютних цінностей.

Згідно з частиною третьою ст. 197 Митного кодексу обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Нацбанком України.

Пунктом 1 розділу четвертого Інструкції № 148 передбачено, що фізична особа має право ввозити в Україну і вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42