ЄСВ

Єдиний соціальний внесок

Чоловік отримує пільгову пенсію як шахтар і має намір зареєструватись як фізична особапідприємець на спрощеній системі оподаткування. Чи звільняється він від сплати єдиного внеску за себе як такий, що отримує пенсію?


Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фізичних осіб — підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено платниками єдиного внеску.

При цьому звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. До досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», підприємець, який отримує пільгову пенсію, повинен сплачувати єдиний внесок за себе.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42