ПДФО

Визначення розміру середньомісячного річного оподатковуваного доходу нотаріусами

Як нотаріуси, які здійснюють незалежну професійну діяльність, при остаточному розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб за звітний рік визначають розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу, якщо протягом року в деяких місяцях за результатами діяльності отримано доходи, а в інших — збитки?


Відповідно до пп. 164.1.3 п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, зокрема, отриманих фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність згідно зі ст. 178 цього Кодексу.

Згідно з п. 178.6 ст. 178 Податкового кодексу України фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Пунктом 178.4 ст. 178 зазначеного Кодексу передбачено, що фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Доходи громадян, отримані протягом календарного року від здійснення незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, тобто 15 та/або 17% залежно від розміру отриманого доходу.

Таким чином, нотаріуси, які здійснюють незалежну професійну діяльність, на підставі даних, зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи, здійснюють остаточний розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як отриманий загальний річний оподатковуваний дохід, зменшений на суму документально підтверджених річних витрат, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких здійснювалася діяльність.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42