Акциз

Виправлення помилок у звітності

Який порядок виправлення помилок у Декларації акцизного податку?


Відповідно до ст. 50 Податкового кодексу у разі якщо в майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім митної декларації або обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку.

У разі самостійного виявлення платником акцизного податку помилок (до початку його перевірки контролюючим органом), що містяться у раніше поданій декларації, такий суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок за формою Декларації акцизного податку, в якій передбачається залежно від виду підакцизних товарів декларування виправлених податкових зобов'язань у відповідних розділах А, Б, В та Г. Про належність такого розрахунку до уточнюючого робиться відповідна відмітка у графі 1 загальної частини цієї Декларації.

Разом з уточнюючою декларацією незалежно від того, впливає зміст уточнень на підсумкову суму податкових зобов'язань чи ні, обов'язково подається «Розрахунок суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов'язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах» (додаток 6). У верхньому куті розрахунку зазначається інформація щодо належності його до окремого розділу уточнюючої декларації. Наприклад, спирт, лікеро-горілчана продукція, пиво — розділ А; тютюнові вироби — розділ Б; нафтопродукти, скраплений газ — розділ В; транспортні засоби, кузови до них та мотоцикли — розділ Г Декларації.

Слід зазначити, що сама форма розрахунку (додаток 6) передбачає зазначення фактично задекларованої у минулих звітних періодах суми податкового зобов'язання в розрізі конкретних видів підакцизних товарів і окремим рядком за аналогічним порядком зазначаються виправлені суми податку, вказані в уточнюючій декларації.

Також до уточнюючої декларації мають додаватися ті додатки, розрахунки та розшифровки, відповідно до яких платником акцизного податку складається уточнююча декларація.

У разі якщо сталася помилка при заповненні додатків до Декларації акцизного податку, яка не вплинула на правильність визначення показників податкової декларації, виправити її найкраще шляхом подання уточнюючої декларації акцизного податку з відповідними додатками.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42