Єдиний податок

Видобування води з артезіанської свердловини

Підприємство має на балансі артезіанську свердловину і використовує видобуту воду у виробничій діяльності. Дозвіл на видобування води підприємством отримано. Чи може зазначений суб'єкт господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування?


Підпунктом 14.1.91 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу передбачено, що корисні копалини — природні мінеральні утворення органічного та неорганічного походження у надрах, у тому числі будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки.

Добування корисних копалин — сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини (пп. 14.1.51 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу).

Не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, які здійснюють видобуток, реалізацію  корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення (абзац п'ятий пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу).

Отже, суб'єкти господарювання, які здійснюють видобуток води для використання у виробничій діяльності, не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42