Єдиний податок

Поворотна фінансова допомога, надана працівнику підприємства — платника єдиного податку

Підприємство — платник єдиного податку видало поворотну фінансову допомогу своєму працівнику зі строком повернення протягом двох років. Чи потрібно оподатковувати єдиним податком суму фінансової допомоги, яку працівник повертатиме підприємству?


До складу доходу, визначеного ст. 292 Податкового кодексу, не включається сума фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та повернутої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання (пп. 3 п. 292.11 цієї статті).

Поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Інші доходи, які враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включають суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповернутими на кінець такого звітного періоду від осіб, які не є платниками цього податку (в тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно з Податковим кодексом мають пільги щодо сплати цього податку, в тому числі право застосовувати ставки податку нижчі, ніж установлені п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу (пп. 135.5.5 п. 135.5 ст. 135 зазначеного Кодексу).

У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками звітного податкового періоду, в якому відбулося таке повернення.

При цьому доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов'язання особи, яка надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні.

Таким чином, сума фінансової допомоги, наданої на поворотній основі та зворотно отриманої юридичною особою — платником єдиного податку, не включається до складу доходу такого платника.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42