Єдиний податок

Внесення змін щодо видів економічної діяльності до свідоцтва платника єдиного податку

Підприємством зареєстровано в районній держадміністрації зміни до відомостей про юридичну особу, а саме зміни видів економічної діяльності товариства згідно з КВЕД ДК 009:2010. Який порядок внесення відповідних змін до свідоцтва платника єдиного податку?


Відповідно до пп. 4 п. 299.12 ст. 299 Податкового кодексу до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання платником заяви органом ДПС вносяться зміни, зокрема, щодо видів господарської діяльності.

За бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено у разі наявності у такого платника податку обставин, визначених п. 299.12 ст. 299 Податкового кодексу, та отримано нове свідоцтво у порядку, визначеному цією статтею (п. 299.13 ст. 299 цього Кодексу).

Згідно з пп. 298.3.1 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу до заяви про застосування спрощеної системи оподаткування включаються відомості (за наявності), зокрема, про зміну видів господарської діяльності.

Нормами Податкового кодексу не визначено конкретного терміну подання заяви про внесення змін до видів діяльності безпосередньо юридичною особою — платником єдиного податку.

Отже, якщо юридична особа — платник єдиного податку бажає внести зміни до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в частині видів господарської діяльності, то вона подає заяву за формою, затвердженою наказом № 1675, крім випадків, коли планований вид діяльності належить до видів діяльності, які не дають права юридичній особі застосовувати спрощену систему оподаткування та є підставою для анулювання свідоцтва платника єдиного податку.

При цьому рішення щодо термінів подання зазначеної заяви приймається юридичною особою — платником єдиного податку самостійно.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42