Бухоблік

Поворотна фінансова допомога від фермерського підприємства

Чи може фермерське підприємство надавати поворотну фінансову допомогу? Як це оформити?


Яких-небудь обмежень щодо осіб, які можуть надавати поворотну фінансову допомогу, чинним законодавством не встановлено, тобто надавати поворотну фінансову допомогу може будь-яка юридична або фізична особа, у тому числі фермерське підприємство.

Правовідносини між позичальником і надавачем фінансової допомоги регламентуються Цивільним кодексом України.

Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у 10 разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (170 грн.). У випадках коли позикодавцем є юридична особа, договір позики укладається виключно в письмовій формі незалежно від суми (ст. 1047 Цивільного кодексу України). Договір позики вважається укладеним з моменту передання грошей.

Згідно з частиною першою ст. 1049 цього Кодексу позичальник зобов’язаний повернути позикодавцю грошову позику у такій самій сумі у строк і в порядку, встановлених умовами договору.

У разі якщо договором не встановлено строк повернення позики або цей строк визначено моментом пред’явлення вимоги, позика має бути повернута позичальником протягом 30 днів від дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

У договорі позики доцільно надавати інформацію щодо податкового статусу особи, яка надає таку позику (поворотну фінансову допомогу), зокрема відомості про реєстрацію платником податку на прибуток, ставку сплачуваного податку, відсутність чи наявність пільг зі сплати цього податку, оскільки саме від статусу надавача такої допомоги визначаються правила оподаткування поворотної фінансової допомоги.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42