Новини

ЦОПП «на колесах»

Кілька років поспіль під час кампанії декларування доходів громадян харківські податківці широко практикують виїзди у сільські райони області спеціальних  агітаційних мобільних бригад.


З минулого року сільськими районами регіону курсує спецавтомобіль з емблемою податкової служби, укомплектований усім необхідним для роботи з платниками податків.

Особливістю кампанії «Декларування-2013» є залучення так званого пересувного ЦОПП, організованого за ініціативи голови ДПС у Харківській області Андрія Роздайбіди.

Поява ЦОПП «на колесах» у смт Печенігах у розпал деклараційної кампанії для мешканців селища та довколишніх сіл була дуже доречною. Одні прийшли заповнити декларації, інші — отримати консультації з питань оподаткування.

Під час візиту фахівців податкової служби мешканці району цікавилися термінами подання декларацій, правильністю їх заповнення, умовами отримання податкової знижки, іншими нормами податкового законодавства.

«На мене переписали хату з присадибною ділянкою та городом, — похвалилася одна з відвіду-вачок. — Щоб подати декларацію й сплатити податок, необхідно було їхати за кілька десятків кілометрів до м. Чугуєва, а для цього потрібен був час і гроші на дорогу. А так усі послуги отримала на місці, тому дуже вдячна податківцям».

«Люди мають змогу не лише подати декларації, а й поспілкуватися, отримати відповіді на запитання, що наболіли, — додає підприємець Світлана Гапоник. — Оскільки я займаюся Інтернет-підприємництвом і отримую на власний розрахунковий рахунок кошти від іноземців-резидентів, мені було цікаво дізнатись, як можна задекларувати доходи, отримані з-за кордону. Тепер я знаю — необхідно заповнити додаткову декларацію».

«Ми переконалися, наскільки зручно сплачувати податки, коли податківці йдуть нам назустріч, — ділиться Мартівський сільський голова Гнат Нечипорук. — Наша громада налічує близько 2 тис. мешканців. Своє-часно сплачені податки поповнять місцевий бюджет, ці кошти ми спрямуємо на ремонт доріг, утримання дитячого садка, сільського клубу».

Під час зустрічі податківці звернули увагу громадян на нововведення року — подання декларацій через Інтернет, пояснивши, що користувачі такого сервісу повинні мати доступ до Інтернет-мережі та отримати ключ цифрового підпису з відповідним програмним забезпеченням. Нині їх надає податкова служба безкоштовно в шести центрах, відкритих у Харкові та районах області.

З кожним роком деклараційні кампанії підтверджують зростання громадянської активності. З початку нинішнього року мешканці Харківщини подали понад тисячу декларацій з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 1,5 млн. грн.,  тоді як минулого року за аналогічний період харківські податківці прийняли на чверть менше декларацій, а сума до сплати була вдвічі меншою.


За матеріалами ДПС у Харківській області