Соціальне страхування

Пенсіонер-чорнобилець працює на посаді селищного голови

Чоловік (1957 року народження) отримує пенсію, призначену із зниженням пенсійного віку, як постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4, обчислену за нормами Закону про пенсійне страхування. З 1998 р. і по цей день працює на посаді селищного голови. За яких умов і в якому віці він матиме право на призначення пенсії за нормами Закону № 2493?


Статтею 21 Закону № 2493 передбачено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Згідно зі ст. 37 Закону про держслужбу на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, за наявності страхового стажу 35 років, у тому числі стажу державної служби не менше 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців.

Крім того, відповідно до ст. 21 Закону № 2493 посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування вісім років і більше або протягом повних двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 р., за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої ст. 28 Закону про пенсійне страхування, призначається пенсія згідно з цим Законом незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії.

Пенсія у цих випадках обчислюється у порядку, передбаченому для державних службовців, із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, за останньою займаною виборною посадою на день призначення пенсії.

Посадовим особам органів місцевого самоврядування пенсія призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а до 01.01.2011 р. — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Враховуючи те, що чоловік працює на виборній посаді понад 14 років, після досягнення віку 62 роки він матиме право на призначення пенсії як посадова особа органу місцевого самоврядування незалежно від того, чи буде він на той час працювати на посаді селищного голови.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42