Соціальне страхування

Обмеження пенсії максимальним розміром

Чи поширюється на держслужбовців обмеження максимального розміру пенсії, призначеної до 01.10.2011 р.?


Максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Закону про держслужбу (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (ст. 2 Закону № 3668).

Слід зауважити, що обмеження пенсії максимальним розміром, установленим Законом № 3668, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсію призначено до набрання чинності цим Законом, тобто до 01.10.2011 р.

Проте пенсіонерам, яким пенсію призначено до 01.10.2011 р. і в яких її розмір перевищує максимальний, виплата пенсії здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої ст. 42 Закону про пенсійне страхування та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір вищезазначеної пенсії відповідатиме максимальному розміру пенсії, встановленому Законом № 3668.

Тобто якщо пенсію державного службовця призначено до 01.10.2011 р., то її розмір не обмежується, проте він не перераховуватиметься, доки не відповідатиме максимальному розміру пенсії.

Наприклад, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2013 р. становить 894 грн., і відповідно максимальний розмір пенсії становить 8940 грн. Якщо ж особа у вересні 2011 р. отримувала, наприклад, пенсію в розмірі 11 254 грн., і до її складу входили надбавки та підвищення, розмір яких залежить від розміру прожиткового мінімуму і має перераховуватись у разі його зміни, то такі перерахунки не здійснюватимуться, доки максимальний розмір пенсії не перевищить 11 254 грн.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42