Соціальне страхування
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування

Жінціпосадовій особі місцевого органу самоврядування виповнилося 55 років у липні 2011 р., але їй продовжили термін перебування на посаді на півтора року. Чи може вона продовжувати працювати на своїй посаді та чи має право вийти на пенсію у січні 2013 р.?


Законом № 4161 внесено зміни, зокрема, до Закону про держслужбу та Закону № 2493 щодо граничного віку перебування на державній службі та на службі в органах місцевого самоврядування.

Граничний вік перебування на державній службі та на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років.

Нагадаємо, що з 01.10.2011 р. Законом № 3668 внесено зміни до вищезазначених законів, якими передбачалося, що граничний вік перебування на державній службі становить 62 роки для чоловіків і 60 років — для жінок.

Зміни щодо граничного віку не стосуються віку, в якому посадові особи органів місцевого самоврядування мають право на призначення пенсії за Законом № 2493.

Отже, жінці при дотриманні вимог щодо права на призначення пенсії як посадовій особі органів місцевого самоврядування, визначених ст. 21 Закону № 2493, а саме: перебування на час досягнення пенсійного віку на відповідній посаді в органі місцевого самоврядування, наявність стажу служби в органах місцевого самоврядування або державної служби не менше 10 років та страхового стажу, зокрема, для жінок 30 років, або 8 і більше років служби на виборних посадах, за її заявою буде призначено пенсію за нормами ст. 21 зазначеного Закону. При цьому така особа має право продовжувати працювати в органах місцевого самоврядування до досягнення 65-річного віку.

Слід зазначити, що посадовим особам органів місцевого самоврядування пенсії призначаються на умовах, передбачених Законом про держслужбу.

Необхідно зауважити, що згідно зі ст. 37 Закону про держслужбу пенсія, призначена відповідно до цієї статті, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку і на умовах, передбачених цим Законом, Законом № 2790, Законом про прокуратуру, Законом про наукову діяльність, виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону про пенсійне страхування, а після звільнення з таких посад — у розмірі, обчисленому відповідно до Закону про держслужбу.

Тобто якщо особа виявить бажання продовжувати службу в органі місцевого самоврядування, пенсія до її звільнення з посади в органі місцевого самоврядування виплачуватиметься їй на умовах, визначених Законом про пенсійне страхування, а після звільненняза нормами Закону про держслужбу.

Отже, внесеними змінами до Закону про держслужбу та Закону № 2493 щодо граничного віку перебування на державній службі надано можливість, зокрема, посадовим особам місцевого самоврядування продовжувати працювати як в органах місцевого самоврядування, так і на державній службі до досягнення 65-річного віку до звільнення з таких посад, отримуючи при цьому пенсії, обчислені на умовах, визначених Законом про пенсійне страхування.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42