Митна справа

Вивезення сувенірного виробу (картини) сучасного виробництва

Громадянин України планує вивезти картину — сувенірний виріб сучасного виробництва, оздоблений бурштином. Чи потрібно проводити експертизу для доведення, що виріб сучасний і сувенірний? Яких відомостей (у тому числі документальних) буде достатньо для вивезення картини?


Відповідно до Переліку № 436 пропуск через митний кордон України та митне оформлення товарів за кодом 9701 згідно з УКТ ЗЕД, а саме: картин, малюнків та пастелі, повністю виконаних вручну, за винятком малюнків товарної позиції 4906 та інших готових виробів, розмальованих або декорованих вручну; колажів та аналогічних декоративних зображень (крім сувенірних виробів, предметів культурного та вжиткового призначення серійного та масового виробництва, перелік яких встановлюється Мінкультури України), здійснюються митними органами на підставі свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 69 Митного кодексу на вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати всі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них.

У разі потреби для участі у здійсненні митного контролю можуть залучатися спеціалісти та експерти.

За власним бажанням залучення спеціалістів та експертів може здійснювати декларант (власник товару та/або транспортного засобу).

Належність картини, яку буде вивезено з України, до творів сучасного мистецтва, що не мають культурної цінності, може бути підтверджено шляхом надання до митного органу відповідного висновку експерта (мистецтво-знавця).

 

 

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42