Митна справа

Сертифікат відповідності на автомобіль при ввезенні його власником

Чи потрібен сертифікат відповідності на ТЗ у разі ввезення його на митну територію України фізичною особою — власником, яка приїжджає в Україну на постійне проживання?


Відповідно до частини другої ст. 377 Митного кодексу товари за товарними позиціями 8701 — 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу, підлягають обов'язковій сертифікації у випадках, встановлених законодавством для підприємств. Документи, що засвідчують відповідність таких товарів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, подаються митним органам під час митного оформлення цих товарів з метою вільного обігу та уповноваженим органам під час їх державної реєстрації в Україні.

Законом № 2739 встановлено міжнародні екологічні вимоги до ТЗ, які згідно зі ст. 32 цього Закону не поширюються на ТЗ, що ввозяться на митну територію України при переселенні громадян на постійне місце проживання до України.

Але від проведення обов'язкової сертифікації ТЗ, що ввозяться на митну територію України з метою вільного обігу, зазначений Закон не звільняє.

Отже, наявність сертифіката відповідності на ТЗ при ввезенні його фізичною особою на митну територію України є обов'язковою.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42