Новини

Програма нових можливостей

Уряд затвердив план дій на найближчі два роки. Очікується державна підтримка високотехнологічних галузей, експортерів з паралельним скороченням рівня імпортозалежності України, що дасть змогу вже у 2014 р. збільшити зростання економіки до 3%.


На розширеному засіданні Кабінет Міністрів у присутності Президента України затвердив Програму активізації економіки на 2013 — 2014 роки. Документ розроблявся майже два місяці і, зі слів Прем'єр-міністра Миколи Азарова, тепер — це технологічна карта Національного плану дій, ініційованого главою держави. На цій основі можна забезпечити економічне зростання, можливості для перспективного розвитку підприємств і створення нового виробництва, а також досягти змін якості життя українців.

У найближчі два роки роботу уряду буде сфокусовано на стимулюванні експорту і скороченні імпортозалежності, формуванні на внутрішньому ринку додаткового попиту, і передусім на вітчизняні товари традиційного експорту, розвитку високотехнологічних галузей. Програма має кілька розділів і у кожному — конкретний план дій. Макроекономічну і фінансову стабільність буде забезпечено за рахунок збільшення гривневих і зниження доларових розрахунків за інвестиційними операціями на території України, лібералізації податкової системи, що зі зниженням навантаження на бізнес приведе до скорочення тіньового сектора. З II кварталу поточного року розпочнеться запровадження положень щодо трансфертного ціноутворення, що додатково може дати бюджету 0,5 млрд. грн., а посилення контролю за підакцизними товарами — 1,7 млрд. грн. Крім того, в 2013 р. планується заборонити вексельні форми розрахунків для імпортних операцій без ввезення товару на митну територію, що скоротить, на думку уряду, приховані можливості виведення капіталу за кордон. Міністерство доходів і зборів України працюватиме над подальшим впровадженням сервісів дистанційного обслуговування платників податків для заощадження їхнього часу і коштів на ведення податкового обліку та сплату податків. Загалом роботу уряду буде спрямовано на скорочення можливостей втручання контролюючих органів у діяльність суб'єкта господарювання. За оцінками Мінекономрозвитку України як розробника програми, створення сприятливих умов збільшить кількість підприємств до 20%.

За даними Прем'єр-міністра України, реалізація програми потребує 380 млрд. грн., а джерелами фінансування крім держбюджету стануть ще й місцеві, приватні інвестиції, власні кошти підприємств,   міжнародних фінансових організацій, а також надання держгарантій. «Кожна інвестована гривня має дати мультиплікативний ефект, щоб ланцюгова реакція позитивних змін сприяла розширенню внутрішнього ринку», — вважає Микола Азаров. Таким чином, виконання програми дасть можливість збільшити приріст ВВП на 3% щороку, а обсяги виробництва експорто-орієнтованої продукції — приблизно на 3 млрд. дол. США.

Президент України дав свою оцінку запропонованій програмі й зазначив, що вона цілком відповідає його програмі реформ. Але програма має пропонувати не «накачування грішми» тієї чи іншої галузі, а нові нестандартні рішення. «Важливо, щоб кожен урядовець пам'ятав, що головне завдання перетворень — підвищення добробуту українців», — резюмував глава держави.