Податок на прибуток

Сплата авансових внесків суб’єктами індустрії програмної продукції (ІПП)

Як повинні сплачувати авансові внески з податку на прибуток суб'єкти ІПП, для яких з 01.01.2013 р. передбачено ставку податку 5%?


Розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватись у наступні 12 місяців, подавався платниками податку у складі річної декларації з податку на прибуток. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому встановлено граничний строк подання річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

Отже, якщо суб'єкт ІПП підпадає під критерії, визначені п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, то такий платник податку зобов'язаний протягом 2013 р. сплачувати авансові внески у розмірі 1/12 суми податку на прибуток (сумарне значення рядків 14 та 20 річної декларації за 2012 р., затвердженої наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. № 1213).

Податкове зобов'язання з податку на прибуток, визначене платником у податковій декларації за 2013 р., зменшується на суму авансових внесків за період січеньгрудень 2013 р.