Бухоблік

Витрати на придбання непрофспілкових путівок

Підприємство придбало для своїх працівників путівки не за рахунок коштів профспілки. Чи включаються до складу податкових витрат підприємства витрати на придбання таких путівок?


З метою заохочення працівників підприємство може придбавати для них путівки на відпочинок, лікування тощо. При цьому путівки надаються безоплатно або працівники оплачують їх частково. Надання путівок передбачається колективним договором підприємства і належить до інших компенсаційних і заохочувальних виплат, наданих у натуральній формі.

Так, згідно з пп. 2.3.4 п. 2.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, вартість путівок працівникам і членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування) у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат, як виплати у грошовій і натуральній формах включаються до фонду оплати праці.

Те саме стосується путівок, які оплачуються працівниками частково, — в частині, наданій безоплатно підприємством, тому вартість таких путівок є складовою оплати праці.

Нарахована працівникам зарплата у розмірі вартості путівок і нарахованих на них сум ЄСВ належить до податкових витрат на підставі п. 142.1 ст. 142 та п. 143.1 ст. 143 Податкового кодексу України, в яких зазначено, що до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким платником податку.

Таким чином, витрати на придбання непрофспілкових путівок включаються до складу податкових витрат підприємства.