ПДФО

Продано автомобіль — чи подавати декларацію?

Чи повинна фізична особа подавати у 2013 р. податкову декларацію, якщо вона у 2012 р. продала легковий автомобіль і сплатила при цьому податок на доходи фізичних осіб?


Згідно з п. 173.4 ст. 173 Податкового кодексу України під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна в порядку, передбаченому цією статтею, нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу ДПС за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.

Пунктом 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України передбачено, що відповідно до розділу ІV цього Кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, від операцій з продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими було сплачено податок згідно з розділом IV цього Кодексу.

Отже, якщо фізична особа у 2012 р. продала легковий автомобіль і сплатила при цьому податок на доходи фізичних осіб, податкову декларацію у 2013 р. подавати не потрібно.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42